Peapiiskopi üleskutse seoses Türgi ja Süüria maavärinaga.

Maavärin Türgis
Maavärin Türgis (Wikimedia/VOA)

Armsad õed ja vennad, head sõbrad kõikjal Eestimaal!

6. veebruaril Türgis ja Süürias toimunud võimas 7,8 magnituudine maavärin koos pikalt kestnud järeltõugetega (üle 450) on nõudnud juba ligi 8000 inimelu ja ohvrite arv kasvab.

Inimesed hukkusid oma kodudes, kui maavärin varasel hommikutunnil toimus, tuhanded inimesed on endiselt rusude all lõksus ja ootavad abi saabumist, kümned tuhanded on jäänud koduta. Päästjad ruttavad ajaga võidu, sest suur osa taristust on maavärina piirkonnas hävinud, paljudes kohtades sajab lund ja on külmakraadid, mis kasvatab ohvrite arvu veelgi ning raskendab ka päästetöid. Türgi president on välja kuulutanud mitmepäevase leina.

Väga paljud maailma riigid, sh Eesti ja rahvusvahelised abiorganisatsioonid, sh Luterlik Maailmaliit (LWF World Service) on tõtanud appi. Kogutakse annetusi, et aidata abiorganisatsioonidel Türki ja Süüriasse operatiivselt abi toimetada. Ka meil kõigil on võimalik omalt poolt aidata. Selleks kutsun üles Eesti kogudustes, kus see on võimalik, viima eelolevatel jumalateenistustel ja palvustel läbi korjandusi ning kutsun üles ka eraisikuid, organisatsioone ja ettevõtteid annetama Türgi ja Süüria maavärina ohvrite ja nende perede toetamiseks ning kahjude likvideerimiseks.

Annetused saab üle kanda EELK vastavatele annetuskontodele või Luterliku
Maailmliidu annetuskeskkonna kaudu.

Eesti Evangeelne Luterlik Kirik (EELK) kogub annetusi Türgi ja Süüria
maavärina kahjude leevendamiseks oma annetuskontodele märksõnaga „Türgi ja
Süüria maavärin“:

LHV Pank EE967700771000895492
Saaja nimi: Eesti Evangeelne Luterlik Kirik

SEB Pank EE201010052030734009.
Saaja nimi: EELK Konsistoorium

Swedbank EE932200221002160604
Saaja nimi: Eesti Evangeelne Luterlik Kirik
Selgitus: Türgi ja Süüria maavärin

Kõik EELK poolt kogututud annetused saadetakse abivajajatele edasi Luterliku Maailmaliidu kaudu. Luterliku Maailmaliidu abiorganisatsioon *LWF
World Service* on ametlikult ÜRO suurim kristlik humanitaarpartner, mille kaudu enamikku maailma luterlikest kirikutest ühendav Luterlik Maailmaliit operatiivselt maailma kriisi- ja katastroofisündmustele reageerib.

Luterliku Maailmaliidule saab annetada ka otse. Nende kodulehel on annetamiskeskkond
mille kaudu saab igaüks teha oma annetuse pangakaardiga või PayPal maksesüsteemi kaudu.

Kutsun üles ka oma igapäevastes eestpalvetes ning eelolevatel jumalateenistustel ja palvustel palvetama Türgi ja Süüria maavärinaohvrite eest, paluma julgustust ja lohutust kõigile kannatajatele ja ohvrite lähedastele ning küsima Jumalalt nõu, abi, jõudu ja tarkust päästjatele.

Psalmist kirjutab: "Jumal on meie varjupaik ja tugevus, meie abimees kitsikuses ja kergesti leitav. Sellepärast me ei karda, kui maa liiguks asemelt ja mäed kõiguksid merede põhjas." Ps 46:2-3

Rahu ja õnnistust soovides

Urmas Viilma