Head õed ja vennad Kristuses!

Rõõmustan iga koguduse üle, kes seekordses eestpalvekoguduste aastaringis osaleb. Olgu see palveühendus teile vastastikku kosutuseks ja rõõmu allikaks ning toogu see teid päris inimeste vahel sündiva eheda kontakti kaudu kogudustena üksteisele lähemale.

Laulukoor 100

Eesti koorikuusika arengul ja levikul on oluline roll olnud vennastekoguduse liikumisel, mis jõudis Saksamaalt Liivimaale 1729, varsti pärast vennastekoguduse rajamist Saksimaal Herrnhutis 1722.a.

Viimasel ajal on õigustatult palju tähelepanu pälvimas inimeste, eriti pealesirguva põlvkonna vaimne tervis. Usupuhastuspühal, mida oikumeeniliselt tuntakse reformatsiooni aastapäevana, sobib küsida oma usu tervise kohta. Kui terve on meie isiklik usk? Kuidas tunneb ennast usuliselt meie ühiskond ja Eesti rahvas, kelle hulka me kristlaste ja luterlastena kuulume ning keda Jeesuse järgijatena teenime ja armastame?

Peapiiskop Urmas Viilma

Prantsuse kirjanik Antoine de Saint-Exupéry kirjutab oma 80 aasta eest ilmunud raamatus „Väike prints“, kuidas hiljem piloodiks hakanud minategelane jätab kuueaastaselt suurte inimeste soovitusel joonistamise, et hakata tegelema maateaduse, ajaloo, matemaatika ja grammatikaga. Näidates täiskasvanutele joonistust boamaost, kes on tervelt alla neelanud elevandi, ei oska keegi sellel pildil näha muud kui kübarat. Nii pidingi endale teise ameti valima ja õppisin lennukeid juhtima, kirjutab Saint-Exupéry.

Koguduse tegemised on suunatud kõigile inimestele, kuigi kõnetada suudame vaid neid, kelle südames on ka usku.

2022 aasta oli epideemiast taastumise aasta. Urvaste kirikus toimus 45 jumalateenistust, millest keskmiselt võttis osa 33 inimest, aasta varem oli osavõtjaid keskmiselt 24.

Peapiiskop Urmas Viilma

Kristuse ülestõusmise pühal, 9. aprillil 2023

Maarja Magdaleena oli esimeste hulgas, kes ülestõusmishommikul avastas, et Jeesust ei ole hauas. „Nad on Issanda hauast ära viinud ja me ei tea, kuhu nad on ta pannud” (Jh 20:2), ruttab ta jüngritele teatama. Järgneb üks kaunim võidujooks, mida pühakiri nimetab. Peetrus ja Johannes jooksid mõlemad koos, ent teine jünger jooksis Peetrusest kiiremini ning jõudis haua juurde esimesena (Jh 20:4). Võitjana finišisse jõudnud Johannes sisenes avatud hauda ning uskus, nagu kirjutab evangelist.

Teenistus pastoraadis

2022. aasta augustikuus alanud kantselei ja leerisaali remont lõppes advendiaja alguses. Remondi käigus paigaldati nendesse tubadesse põrandaküte, korrastati laed ja seinad.