Harri Mõtsnik

 MõtsnikÕpetaja Harri Mõtsnik kirjeldas oma teed kui ristisõdurina eesliinil olemist. Nüüd sai see tee lõpuks käidud, 14. märtsil lõppes see Stockholmis. «See oli ilus lahkumine,» ütles tütar Anne, kes hoidis lahkuva isa kätt.
Harri Mõtsnik sündis 5. septembril 1928 Saarde vallas. 1958. aastal lõpetas ta Tartu Riikliku Ülikooli õigusteaduskonna, kuid seejärel tuli mitmeks aastaks võitlus raske haigusega. Õpingud usuteaduse instituudis päädisid ordinatsiooniga 17. oktoobril 1973. Esimesed teenitavad kogudused olid looduskaunid Varbla ja Karuse. Sealt kutsuti ta 1976. aastal tööle Ingerimaale Puškini kogudusse.
Nad elasid koos tütar Annega Peterburis. Just seal sai põletavaks võitlus tõe ja õiguse eest. Eestist pärit inimesele sai see võitlus viimaks üle jõu käivaks. 1981–1984 teenis õpetaja Harri Mõtsnik Urvaste kogudust, kus ta jutlustas ja kirjutas Eesti iseseisvusest.
1985. aasta 3. aprillil ta vangistati, ent aasta pärast vabastati armuandmise palve peale tervislikel põhjustel. 1988. aastal lubati tal asuda Rootsi, kus elas juba ees poeg Ott. Õpetaja Harri Mõtsnik teenis Rootsis Eskilstuna eesti ja soome kogudust.
Viimastel aastatel kadus tal silmanägemine ja ta igatses valguse järele. Harri Mõtsnik suri 14. märtsil 2013 Solnas Rootsis. Tema põrm tuhastati ja urn tema põrmuga maeti 14. mail 2013 Pärnamäe kalmistule.
Paistku talle nüüd Issanda igavene valgus