Üleskutse

Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni andmetel on maailma kriisikolletes sõjategevuse tõttu oma kodu kaotanud enam kui 10 miljonit last, täielikus vaesuses elab Maailma Toidupanga andmetel 385 miljonit last.. Mäletate mis tunne oli avada väikese lapsena kingitus jõuluõhtul? Jagame teiega üht head võimalust kuidas seda tunnet ka teistele võimaldada!

Selleks tuleb teil lihtsalt üks vana kingakarp kingitustega täita ja tuua see enne 9. detsembrit mõnda Sõbralt Sõbrale kauplusesse üle Eesti (või teise lähimasse kogumispunkti – valitud kogudused, koolid ja poed) tuua.

„Täht Idas” kampaania raames loodetakse sõjas kannatanud lastele valmistada, koguda ja kohale toimetada kokku 6000 pakki. See on imeline võimalus teha üheskoos väike jõuluime neile, kes seda oodata ei oska! Soovitused kingituste tegemisel:

Leia mõni seisma jäänud kingakarp, otsusta, kas tahad kingitust teha 2-4, 5-9 või 10-14 aastasele lapsele ning täida see meelepäraste kingitustega. Eelistatud kingitused on sooneutraalsed, kuid kui tahad kingitust kindlasti teha just tüdrukule või poisile, tee ka sellekohane märge. Kodulehelt www.starintheeast.net saab printida välja juba meie poolt disainitud sildi. Kui kingitus sobib mõlemale, tee selge ristike mõlema soo kastidesse.

Eelistatud ning ennast tõestanud kingitused on loovust arendavad nagu joonistamis- ja voolimisvahendid ning konstruktorid ja pusled. Midagi pehmet ja armsat nagu kaisukaru ning toredad ajaviitmisvahendid nagu pall ja muud mängud. Soojad riided nagu aluspesu, sokid, mütsid. Hügieeniabiks näiteks hambahari, hambapasta ja seep. Midagi magusat nagu näiteks karamellid ja muud klaaskommid (šokolaad võib kahjuks reisil sulada).

Transport Jordaaniasse, Indiasse ja Gruusiasse on kahjuks üsna kulukas, seetõttu palume, et iga kingakarbiga tehtaks transpordikulude katteks ka 5 eurone annetus. Annetus iga karbi eest on vajalik mitte ainult konteineri transpordikulude katmiseks, kuid ka kogu ürituse korraldamiseks Baltimaades ning tollivormistuse, transportimise, ladustamise kindlustamiseks ning vabatahtlike meeskonna loomiseks, kes teostaks karpide jagamist otse lastele Jordaanias ja Indias. Sel aastal hõlmab “Täht idas“ 6 riiki ja 3 kontinenti. Möödunud aastal olid küllaltki paljud karbid ilma sellise annetuseta. Ühtegi karpi ei jäetud seetõttu saatmata, kuid suur tänu neile, kes annetasid mitte ainult oma karbi eest. See aitas hüvitada puudujääki. Ka sel aastal, kui sul on võimalik, anneta ka mõne teise karbi eest. Annetuse selgitus „Täht idas“ Eelmisel aastal saatsime Eestist teele üle 300 kingituse! Aitäh teile!

Kas keegi soovib lüüa kaasa ja olla sel aastal üheks meie kogumispunktiks? Hei, kogudused, poed, koolid, trennisaalid, restoranid? Teie kogukonna inimesed saavad tuua kingituse teie juurde hoiule ning me tuleme kampaania lõppedes ning transpordime need edasi.

Sul pole aega karbi kokkupanekuks? Sa ei taha joosta ühest poest teise? Me teeme seda sinu asemel! 25 euro suurune annetus katab ühe karbi sisu ja logistikakulud. Sellel eesmärgil anneta ühingu Ühiskonnatöö Sihtasutuse arvele viitega „Tehke kingitus minu eest”. Annetused, mis on laekunud peale 12. detsembrit, me kahjuks enam ei jõua muuta karbiks, kuid see muutub seemneivaks järgmise aasta ürituse jaoks.

Arveldusarve nr :

EE131010220214844220

Selgitus: „Täht idas” või „Tehke kingitus minu eest”

Saaja: Ühiskonnatöö Sihtasutus