Urvaste kiriku katusetööd lõppesid.

Üllar Salumets, Urvaste koguduse õpetaja, Võrumaa praost

8.augusIMG_2667til 2019. aastal lõppesid kolm aastat kestnud Urvaste kiriku katusevahetuse tööd. Kolmelöövilise basiilikana on kirik Eestimaal maakirikutest ainuke. Seetõttu olid tööd jagatud ka kolmeks etapiks. Torn sai uue vaskpleki 2006. aastal ja nüüd võime tänutundes öelda, et kiriku katus on tavalise tsinkpleki asemel saanud uue kivikatuse. Need tööd said teoks tänu Muinsuskaitse Pühakodade programmile, kust kogudus hakkas raha taotlema juba 2012. aastal. 2017. aastal leidis meie projekt lõpuks toetust.  Muinsuskaitse ei eraldanud meile kunagi 100 % summat, mida töövõtja küsis. 10 % oli omaosalus, mida maksid vallad, kuid lisaks tekkisid veel lisatööd, mida kogudus korjandusega kokku püüdis saada. Kahjuks ka nüüd, kui katus on peal, jääb värvida  veel osa kiriku välifassaadi.  Kinnisvara omamine nõuab alati omanikult vastutust ja hoolt ning rahalisi väljaminekuid. Kokkuvõtvalt läksid kõik tööd maksma  269 478, 60 eurot. Avaldan siirast tänu kõigile, kes on tundnud kaasa Urvaste kiriku katuseremondile ning andnud oma panuse rahalise toetusega. Teie abi on olnud suur. Urvaste kirik on Jumalakoda ja see kuulub Talle.

Jeesus ütles: Nõnda ka teie: kui te olete teinud kõik, mida teil on kästud, siis öelge: Me oleme tühised sulased, me oleme ju teinud, mis meie kohus oli teha.” Luuka 17:10

Loodame järgmisel aastal kiriku fassaadi värvimisega jätkata ning selleks ootame jätkuvalt annetusi.