Armsad vaimulikud, koguduste ja kiriklike asutuste esindajad!

5.augustil tähistame rukkimaarjapäeva ehk Neitsi Maarja uinumise püha. 1224. aasta rukkimaarjapäeva peetakse Tartu Maarja koguduse sünnipäevaks. Seoses koguduse 795. aastapäevaga kutsun täna kõiki kaaskristlasi ja kiriku sõpru Eestimaal ja üle maailma annetama Tartu Maarja kiriku taastamiseks. Käesoleva kirjaga pöördun sama üleskutsega ka kõigi EELK koguduste ja kiriklike asutuste poole. Tartu Maarja kiriku taastamist korraldab igapäevaselt Tartu Maarja Kiriku Sihtasutus. Sihtasutus on soovinud korraldada just rukkimaarjapäeva ja ussimaarjapäeva vahelisel ajal 15. augustist kuni 8. septembrini 2019 Tartu Maarja kiriku taastamiseks Maarjapäevade korjandust. Sellesse ajavahemikku jääb mitu pühapäeva, mis võimaldab kogudustes viia läbi vähemalt ühel pühapäeval sihtkorjanduse Tartu Maarja kiriku taastamiseks. Võimalik on ka koguduse või kirikliku asutuse juhatuse otsusel eraldada asutuse poolne toetuse Tartu Maarja kiriku taastamiseks.

Korjandused ja toetuse saab üle kanda Tartu Maarja Kiriku Sihtasutuse arveldusarvele EE132200221021269201.

Samuti palun koguduse liikmetele ja oma asutuste töötajatele vahendada infot, et annetada saab ka annetustelefonidele helistades. See annetus on anonüümne.

Annetustelefoni numbrid on:

Helistades 900 1842 – annetatakse 5 eurot

Helistades 900 1941 – annetatakse 10 eurot

Helistades 900 2019 – annetakse 50 eurot

Täpsemat infot Tartu Maarja kiriku taastamise ja annetamise kohta saab lugeda SIIT.

Õnnistatud rukkimaarjapäeva soovides

Urmas Viilma