Advendiaeg

Advendiaeg on kirikuaasta alguses esimesed neli nädalat. Advendiaeg tuletab meelde kuidas ajaloos oodati Messiat ja millisenaAdvent teda kujutati ning oodati. Tänapäeval on advendiaeg ettevalmistuse aeg Jeesuse sünnipühadele. Kirikus kaetakse altar ja kantsel violetset värvi tekstiilidega, mis kõnelevad paastust ning oma hinge puhastamisest Jeesuse vastuvõtmiseks. Advendiajal on meil tavaks saanud asetada väikene advendikuusk altarile, millel igal pühapäeval süütame ühe advendiküünla. Meie sõpruskogudust külastades Saksamaal Paderbornis (valdavalt katoliiklik)on sealses kesklinnas alates 1. advendist avatud advendilaat ning linnakeskväljakule püstitatud jõulusõim. Inimene võtab 80 % informatsioonist vastu nägemisega. Seega on tähtis, et ka meie valmistaksime teed Jeesuslapsele mitte üksi hinges ja südames vaid ka oma ihu ja tegemistega. Mõelge advendiajal, mida võiksite jõulupühadel kinkida oma lähedastele, lastele, sugulastele abikaasale või elukaaslasele. Suurim kingitus on meile tehtud Jumalalt, kes kinkis meile oma Poja Jeesuse Kristuse.